Охранный договор на памятник культурного наследия

Охоронний договір - режим використання пам'яток культурної спадщини (далі - пам'ятка) або його частини, в тому числі території, на якій він розташований. Власник пам'ятки або його частини, або уповноважений ним орган (особа), зобов'язаний не пізніше ніж через один місяць з моменту отримання пам'ятника або її частини в власність або у користування, укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини.

В охоронному договорі вказуються особливості режиму використання пам'яток, види та терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з облаштування його території, інших заходів, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини.


Чи регулюється висновок охоронного договору?

Постанова Кабінету Міністрів України № 1768 від 21.12.2001 р. «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини», Закон України «Про охорону культурної спадщини»

З яким органом потрібно укладати охоронний договір (м. Київ)?

Департамент охорони культурної спадщини (виконавчий орган при Київській міській державній адміністрації)

Якщо пам'ятник відноситься до категорії пам'яток національного значення, охоронний договір підписується органом охорони культурної спадщини, на території якого знаходиться пам'ятник, після узгодження його з центральним органом виконавчої влади в галузі охорони культурної спадщини.
На пам'ятки національного значення, які належать до сфери управління будь-якої центральної органу виконавчої влади, охоронний договір укладається з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної наследства.

Які документи необхідні для укладання охоронного договору:

 

  • лист-звернення на ім'я начальника Департамент охорони культурної спадщини (оригінал)
  • заява власника (користувача) приміщень (оригінал)
  • узгодження держорганів охорони пам'яток на відчуження пам'яток (оригінал)
  • свідоцтво про право власності (або договір купівлі-продажу) або договір оренди приміщення пам'ятки (копія, завірена нотаріусом або печаткою відповідної державної установи, яка видала документ)
  • свідоцтво на право власності на інші приміщення пам'яток (у разі наявності - охоронні договори на ці приміщення) (копія, завірена нотаріусом або печаткою відповідної державної установи, яка видала документ)
  • поверхові плани приміщень (плани БТІ з експлікацією, зроблені в поточному році, та відповідні існуючому плануванню) (копія, завірена нотаріусом або печаткою відповідної державної установи, що видала документ)
  • проектна документація щодо проведення ремонтних робіт у приміщеннях та на фасадах пам'яток, відповідних цим приміщенням, затвердженим у встановленому порядку (у разі, якщо проведено ремонт пам'яток)

 

Якщо вам потрібна допомога в оформленні охоронного договору в місті Києві у стислі терміни, зверніться до наших фахівців, будемо раді Вам допомогти.