Охоронний договір на пам'ятку культурної спадщини

Охоронний договір - режим використання пам'ятки культурної спадщини (далі - пам'ятка) або його частини, в тому числі території, на якій він розташований. Власник пам'ятки або його частини, або уповноважений ним орган (особа), зобов'язаний не пізніше ніж через один місяць з моменту отримання пам'ятки чи її частини у власність або у користування, укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини.

В охоронному договорі вказуються особливості режиму використання пам'ятки, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з облаштування його території, інших заходів, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини.

Чим регулюється висновок охоронного договору?

Постанова Кабінету Міністрів України № 1768 від 21.12.2001 р. «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини», Закон України «Про охорону культурної спадщини»

З яким органом потрібно укладати охоронний договір (м. Київ)?

Департамент охорони культурної спадщини (виконавчий орган при Київській міській державній адміністрації)

Якщо пам'ятник відноситься до категорії пам'яток національного значення, охоронний договір підписується органом охорони культурної спадщини, на території якого знаходиться пам'ятник, після узгодження його з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

На пам'ятки національного значення, які належать до сфери управління будь-якого центрального органу виконавчої влади, охоронний договір укладається з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної наследія.

Які документи необхідні для укладення охоронного договору:

  • лист-звернення на ім'я начальника Департамент охорони культурної спадщини (оригінал)
  • заява власника (користувача) приміщень (оригінал)
  • узгодження держорганів охорони пам'яток на відчуження пам'ятки (оригінал)
  • свідоцтво про право власності (або договір купівлі-продажу) або договір оренди на приміщення пам'ятки (копія, завірена нотаріусом або печаткою відповідного держустанови, яка видала документ)
  • свідоцтво на право власності на інші приміщення пам'яток (у разі наявності - охоронні договори на ці приміщення) (копія, завірена нотаріусом або печаткою відповідного держустанови, яка видала документ)
  • поверхові плани приміщень (плани КМ БТІ з експлікацією, зроблені в поточному році, і які відповідають існуючій плануванню) (копія, завірена нотаріусом або печаткою відповідного держустанови, яка видала документ)
  • проектна документація щодо проведення ремонтних робіт у приміщеннях і на фасадах пам'ятки, відповідні цим приміщенням, затверджена в установленому порядку (у разі, якщо було проведено ремонт пам'ятки)

 

Якщо Вам необхідна допомога в оформленні охоронного договору в місті Київ в стислі терміни, звертайтеся до наших фахівців, будемо раді Вам допомогти.