06 / 05 / 2020
04.05.2020 року Головний державний санітарний лікар України видав Розрорядження № 31 «Про проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів при послаблені каратину», в якому, зокрема розміщено проект тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг перукарями та салонами краси.
Так, рекомендовано:
- Проведення температурного скринінгу всіх працівників перед початком робочої зміни з подальшим не допусканням до виконання обов’язків працівників, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37.2 С, в яких було виявлено ознаки респіраторних захворювань.
- Прийом клієнтів здійснюється виключно за попереднім записом з дотриманням часового інтервалу не менше 15 хвилин між відвідувачами для виключення контакту між ними. Очікування черги повинно здійснюватись ззовні приміщення з дотриманням соціального дистанціювання (1.5 м).
- Перебування сторонніх осіб та очікування послуги клієнтами в закладі забороняється, за винятком не більше одного з батьків, які супроводжують малолітніх дітей та/або осіб, що супроводжують осіб з інвалідністю.
- Організації на вході до закладу місць для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропилових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів.
- Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладів з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування. Допуск клієнтів у заклад та перебування у закладі до початку надання послуги дозволяється лише у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторі, або захисній масці, так, щоб були покриті ніс та рот.
- Між місцями надання послуг потрібно забезпечити дистанцію не менше двох метрів.
- Працівники повинні обов’язково використовувати медичні маски або респіратор (без клапану) та одноразові рукавички.
- Після кожного клієнта проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких торкаються клієнти та дезінфекція інструментів багаторазового використання.
- Суб’єкт господарювання повинен забезпечити:
- Працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезинфікуючих засобів і організувати контроль за їх використаннямї
- Інформувати клієнтів про встановлені обмеження
- Нанесення відповідного тимчасового маркування з метою уникнення скупчення перед входом та дотримання дистанції перебування в черзі
- Вологе прибирання миючих та дезінфенкційних (в кінці зміни) засобів і провітрювання не раніше, ніж кожні 2 години та після закінчення зміни
- Тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризики
10. Працівники повинні:
- Регулярно мити руки з рідким милом та обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання тощо
- Прикривати рота та носа при кашлі та чханні зігнуто. Рукою в лікті або одноразовою серветкою
- Утримуватись дотиків обличчя руками
- Утримуватись контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань
- Самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.
Наразі це лише проект, і тільки рекомендації, тож говорити про відповідальність за їх недотримання зарано. Втім, здоровий глузд підказує, що краще їх дотримуватись.